+38 (044) 228-91-63

Обстеження несучих конструкцій

Обстеження несучих конструкцій

Конструкції - найважливіший елемент будівель і споруд, що забезпечує міцність всього будівельного об'єкту.

Технічне обстеження будівельних конструкцій будівлі проводиться в наступних випадках:

  • при реконструкції і переплануванні будівлі, так як при проведенні цих робіт можливе посилення навантаження на конструкції;
  • при непередбачених впливах на будівельний об'єкт (наприклад, при підземному будівництві поруч з об'єктом, коли є припущення про руйнування шарів грунту під фундаментом будівлі, істотні зміни температурного режиму і т.д.);
  • при виявленні відступів від проекту будівлі, споруди;
  • при зміні призначення будівлі, споруди в порівнянні з проектом;
  • при поновленні «замороженого» будівництва;
  • після аварій, пожеж і стихійних лих;
  • при передачі будівлі, споруди новому власнику;
  • перед реставраційними роботами, якщо вони пов'язані з необхідністю збереження наявних конструкцій.  

nesushhie konstrukcii1

nesushhie konstrukcii3

nesushhie konstrukcii2

Обстеження конструкцій будівель і споруд можуть проводитися візуально, або за допомогою приладів неруйнівного контролю (наприклад, ультразвукові дослідження). Також міцність конструкцій може бути досліджена за допомогою спеціально підготовленого руйнування невеликої частини конструкцій, з виміром всіх параметрів такого руйнування.

Як правило, при обстеженні спершу проводиться загальне дослідження всіх конструкцій, з уточненням найбільш навантажених ділянок несучих конструкцій. Визначаються етапи і методи подальших досліджень, проводиться відбір лабораторних зразків, проводиться розтин окремих ділянок конструкцій, за допомогою шурфів вивчається фундамент і залягаючі під ним грунтові шари.

Потім визначаються дефекти і пошкодження, проводиться розрахунок несучої здатності конструкцій споруди. За результатами обстеження конструкцій будівель і споруд складається докладний звіт, що включає описи та фотографії споруди, поверхові плани перекриттів, результати лабораторних та інших досліджень, з'ясовані міцності використаних при будівництві матеріалів, загальну оцінку зносу споруди і його конструкцій і, при необхідності, рекомендації щодо зміцнення конструкцій будівлі.

Також на підставі висновку експертизи про міцність несучих конструкцій будівлі робляться висновки про подальшу безпечну експлуатацію будівлі. 

adware removal programs
Замовити зворотній дзвінок